Sofia – pierwsze dni praktyk

Pierwszy dzień praktyk rozpoczął się od przydziału uczniów do poszczególnych firm i oddziałów. Grupa automatyków zaczęła współpracę z firmą Ecologica, zajmującą się serwisowaniem i naprawą sprzętu biurowego. Mechatronicy natomiast zostali podzieleni na grupę Mirafiori, odpowiedzialną za serwis i naprawę samochodów używanych i Eurohold, która zajmuje się testowaniem, serwisem i sprzedażą luksusowych samochodów marki Mazda, Alfa Romeo, czy Maserati. Uczniowie biorą udział w lokalizowaniu błędów systemowych, podstawowych naprawach i zabiegach serwisowych, uczą się obsługi oprogramowania i wykorzystują w praktyce zdobytą już wiedzę.

 

Opublikowany przez Bulgaria Gateway Ltd Środa, 2 października 2019

 

Presentation of the students from ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W RYBNIKU 🇵🇱 to the work placement companies. We wish them a horizon broadening experience! 🙂

Opublikowany przez Bulgaria Gateway Ltd Środa, 2 października 2019

Witaj Sofio – Здравей София

W ubiegłą niedzielę  grupa mechatroników i automatyków wyruszyła na praktyki zawodowe do Sofii. Po wielogodzinnej podróży wszyscy bezpiecznie dotarli na miejsce, gdzie czekał  przytulny hotel i zasłużony odpoczynek. Następnego dnia zaraz po sytym śniadaniu, odbyło się zebranie organizacyjne w biurze Bulgaria Gateway, gdzie opiekunka , Diana, przedstawiła  zasady współpracy i omówiła niezbędną dokumentację. Po zebraniu rozpoczęło się zwiedzanie stolicy. Pierwszą atrakcją była historyczna Rotunda, następnie Pałac Królewski ze złotymi chodnikami, pomniki lwów, które są symbolem waleczności Bułgarów oraz muzea, które są ogromnym bogactwem miasta. Po poznaniu okolicy, spacerowaliśmy alejami pełnymi złotych kasztanów i poznawaliśmy  piękno kultury tego kraju.